Producent samochodów i elektroniki Bosch chciał maksymalnie ograniczyć błędy na swoich liniach produkcyjnych w swoim zakładzie MFM (Mini Factory Management) na Węgrzech.

Kraj : Węgry
Liczba etykiet : 10 DotMatrix na linię produkcyjną

Problem

Komponenty przeznaczone do montażu na linii produkcyjnej Bosch często wyglądają podobnie, ale w przypadku złożenia z niewłaściwymi komponentami nie można użyć tego elementu. Komponenty są drogie, a błędy są kosztowne.

Realizacja

W obecnym rozwiązaniu wykorzystano papierowe listy komponentów. Zostały one zastąpione etykietami DotMatrix, wyświetlanymi w odstępach czasu na linii montażowej. Oprogramowanie Pricer integruje się z oprogramowaniem systemowym Bosch, dlatego konieczna jest tylko jedna zmiana, aby zaktualizować zarówno listy komponentów na wyświetlaczach etykiet, jak i produkowane jednostki.

Rozwiązanie

Każda etykieta graficzna wyświetla i aktualizuje:
1) numer części
2) opis części
3) rodzinę numeru części i
4) pozycjonowanie.

Wynik

Koordynatorowi produkcji znacznie łatwiej jest przełączać produkty na linii montażowej, ponieważ nie ma opóźnienia między przełącznikiem a aktualizacją na liście komponentów – dzieje się to w tym samym czasie. Nastąpiło drastyczne zmniejszenie liczby błędów i ilości marnotrawstwa z nieprawidłowo zmontowanych części.