59 sklepów we Francji Średnia powierzchnia sklepu
9 000 m2
20 000 etykiet na sklep : mix Continuum + DotMatrix
Wyposażony w sklep spożywczy, przybory kuchenne, ogrodnictwo, zabawki, multimedia i elektronikę

Lepsza reaktywność

Konsumenci w supermarketach są wyjątkowo wrażliwi na cenę – a gdy Cora zaczęła zauważać, że systemy elektronicznej półki (ESL) pozwalają innym grupom supermarketów reagować szybko i agresywnie na lokalną konkurencję, postanowili działać.

Problem

W 2002 r. Cora testowała inny system ESL, który nie spełniał ich potrzeb. Cora zmagała się z silną konkurencją ze strony innych grup supermarketów, które już stosowały elektroniczne etykiety cenowe jako taktyczne narzędzie agresywnych cen. Cora chciała poprawić swoją reaktywność oraz integralność cenową.

Realizacja

Postanowili uruchomić program pilotażowy z Pricer w swoim sklepie w Soissons we Francji. Rozwiązanie musiało działać płynnie z istniejącym systemem zaplecza firmy i nie zakłócać ich sieci bezprzewodowej.

W przypadku większości konstrukcji poza miejscem instalacji ostateczny montaż zajął tylko jeden dzień – minimalizując zakłócenia.

Rozwiązanie

Cora wybrała formaty etykiet elektronicznych półek Continuum HCS i HCW. Pasują one doskonale do istniejącego w sklepie systemu mocowania HL Slimline.

Personel zarządza codziennymi czynnościami ESL za pośrednictwem stacji roboczych sklepu i urządzeń PDA WiFi.

Podwójna kopia zapasowa gwarantuje bezpieczeństwo. Zwiększona wydajność znacznie zmniejsza koszty.

Wynik

Szkolenie personelu było szybkie i łatwe – a w pełni przeszkolony zespół serwisowy pracowników Cora sprawia, że ​​system jest całkowicie autonomiczny. Rozwiązanie Pricer zapewnia zapasy, kolejne terminy dostaw, ilości zamówień i więcej bezpośrednio na półce w ustalonych godzinach lub na żądanie za pomocą klucza IR, co znacznie poprawia wiedzę i reaktywność personelu.

Obecnie wszystkie hipermarkety Cora we Francji są wyposażone w etykiety Pricer.