Z całej wyprodukowanej żywności około jedna trzecia nigdy nie jest konsumowana, a duża część tych odpadów trafia do sklepu.

Staje się to coraz większym priorytetem z punktu widzenia kosztów i, co ważniejsze, z perspektywy zrównoważonego rozwoju. Aby pomóc w walce z marnotrawieniem żywności w sklepach spożywczych, Pricer oferuje rozwiązania, dzięki którym sprawdzanie daty jest efektywne i umożliwia sprzedaż przeterminowanych produktów w optymalnej cenie, zanim trafią do odpadów.

Obniżanie cen na produkty z krótkim terminem

Zamiast sprawdzać krótkie terminy dla każdego produktu w sklepie, system wysyła listę produktów z krótkimi datami, aby pracownicy sklepu mogli skupić się na tych konkretnych produktach. Aby szybko znaleźć odpowiedni produkt, stosuje się Instant Flash na etykietach elektronicznych (ESL) . To skupienie sprawia, że ​​sprawdzanie dat jest znacznie wydajniejsze, co pozwala zaoszczędzić czas i ograniczyć marnowanie żywności.

Pozwala to również na obniżki cen artykułów z krótkim terminem ważności, aby zmniejszyć ilość marnowanej żywności i zwiększyć sprzedaż.

Pricer współpracuje z partnerami, aby tworzyć najlepsze w swojej klasie rozwiązania do zarządzania odpadami. Łącząc inteligentny system zarządzania datami ważności i analizy z funkcjami ESL Pricer w czasie rzeczywistym, Pricer może zaoferować rozwiązania do zarządzania odpadami, które minimalizują marnowanie żywności i maksymalizują wydajność personelu. Systemy są w pełni zintegrowane i sprawdzone w terenie przez niektórych z największych detalistów spożywczych na świecie i gotowe do natychmiastowego wdrożenia.

Powiązane cechy produktu

  • Instant FLASH (Błysk diody LED).
  • Dynamiczne Pozycjonowanie Produktu (w celu wygenerowania aktualnych map dla pracowników sklepu pomagających w znalezieniu produktów).