„Najskuteczniejszym sposobem na szybką realizację zamówień online jest błyskanie poniżej jednej sekundy (natychmiastowe), możliwe dzięki optycznej komunikacji bezprzewodowej.”

Rewolucja internetowa doprowadziła do nowego problemu – spełnienia

Gdy kupujący zamawia online, oczekuje, że towar zostanie dostarczony szybko, poprawnie i po niskich kosztach (jeśli w ogóle). Stanowi to poważny problem, zwłaszcza w przypadku artykułów spożywczych, w których należy utrzymać łańcuchy chłodnicze. Częstym rozwiązaniem jest wykorzystanie istniejącej sieci sklepów jako magazynu lokalnego do realizacji zamówień online. Dla sklepów oznacza to nowy strumień przychodów, ale także dodatkowe i dość trudne zadanie. Typowe zamówienie w sklepie spożywczym może zająć 15-30 minut, dlatego przy setkach zamówień dziennie sklep nagle staje przed koniecznością zatrudnienia dużej liczby osób, co jest kosztowne i nie zawsze łatwe.

Jak Natychmiastowy Błysk pomaga w operacjach Click & Collect

Dynamiczne pozycjonowanie produktu

Pokaż wskaźnik na mapie tam, gdzie znajduje się produkt

Optymalizacja planowania trasy

Zaplanuj najbardziej zoptymalizowaną trasę do wskazanego produktu

Znajdź produkt

Nie musisz myśleć, po prostu idź do wskazanego miejsca i weź produkt którego ESL błyska.

Łatwe wyszukiwanie produktów

Dzięki systemowi Pricer pomagamy pracownikom odbierającym produkt znacznie szybciej go znaleźć. Elektroniczne etykiety cenowe Pricer (ESL) oraz natychmiastowy błysk etykiet (Instant Flash), ułatwiają i przyspieszają zbieranie produktów.

Produkt, który ma zostać pobrany, jest aktywowany, a etykieta na półce zaczyna migać, dzięki czemu można po prostu podejść i zabrać go. Po wybraniu i zeskanowaniu elementu, etykieta przestaje migać. Wtedy etykieta kolejnego elementu zaczyna migać. Jest to kontrolowane za pomocą palmtopa używanego przez pracownika sklepu.

Ponadto, zautomatyzowane pozycjonowanie produktu może wprowadzić prawidłową pozycję każdego produktu do algorytmu oprogramowania pobierającego, zapewniając, że trasa jest zawsze dokładna i optymalna.

Migająca dioda na etykiecie cenowej ułatwia znalezienie odpowiedniego produktu dla pracowników. Jest to szczególnie widoczne w sekcjach z produktami o podobnym wyglądzie, takimi jak jedzenie dla dzieci, przyprawy, sosy, produkty kosmetyczne itp. Dzięki funkcji Instant Flash pracownicy znacznie szybciej znajdą odpowiedni produkt.

Click & Collect (Wideo)

Dowiedz się, jak łatwy w użyciu i efektywny jest system Click & Collect firmy Pricer’s.

Warunki wstępne

– Natychmiastowy błysk (aby uniknąć konieczności wcześniejszego zapalenia wielu etykiet, co powoduje dezorientację wśród chwytających i kupujących)

– Dynamiczne pozycjonowanie produktów (generowanie aktualnych map dla pracowników w celu znalezienia produktów).

Głównym rozwiązaniem wspierającym Pricer’a jest mapowanie i błyskanie w sklepie. Pracownicy są prowadzeni po optymalnej trasie na mapie do miejsca, w którym mają być pobierane produkty. System włącza błysk na etykiecie w celu pobrania właściwego produktu, oszczędzając krytyczne sekundy.

Biorąc pod uwagę samą ilość zamówień i pozycji do pobrania te sekundy kumulują się w dużych oszczędnościach. Typowa oszczędność czasu to 5-10 sekund na jedno pobranie. Nierzadko zdarza się, że sklepy robią 1-2 miliony kompletacji rocznie, a ich liczba wciąż rośnie, co prowadzi do ogromnych potencjalnych oszczędności.

Kompletacja wspomagana przez system pozwala albo na zwiększenie ilości kompletacji przy udziale tego samego personelu, albo, w przypadku detalistów o ograniczonych zasobach, istnieje również możliwość pracy przy ograniczonym personelu.

Kompletowanie z przewodnikiem

Kompletowanie z przewodnikiem jest również znacznie łatwiejsze, co oznacza mniejsze zapotrzebowanie na szkolenia i wiedzę o sklepie. W rezultacie dobór personelu staje się łatwiejszy i znacznie tańszy. Kompletacja wspomagana przez system pozwala na zwiększenie wolumenu kompletacji z tym samym personelem lub, w przypadku detalistów z ograniczonymi zasobami, istnieje również możliwość współpracy z mniejszą liczbą pracowników.