Główna różnica polega na tym, że nasze spektrum optyczne (880 nm) jest prawie pozbawione szumów.  Systemy radiowe są zakłócane przez inne sygnały, inne sieci Wi-Fi i urządzenia. Najczęściej stosowanymi częstotliwościami radiowymi są pasma 868 MHz i 2,4 GHz, które są wyjątkowo zatłoczone. Transmisja, która działa za pierwszym razem, może zostać zakłócona następnym razem.

Zanieczyszczenie częstotliwościami radiowymi nie zniknie w przyszłości –  stanie się jeszcze gorsze . Optyczna komunikacja bezprzewodowa jest zatem bardziej stabilna, bardziej niezawodna, bardziej niezawodna i przyszłościowa.

Nie potrzeba linii wzroku!

Nasze rozwiązanie optyczne zostało zaprojektowane do komunikacji z odbitym, rozproszonym światłem. Oczywiście nie potrzebujesz linii wzroku, a my nie mamy problemu z „przeszkodami blokującymi radio”, takimi jak metalowe półki, ludzie lub karma dla psów.

Bezgłośna komunikacja

Komunikacja optyczna może współistnieć z obecnymi i przyszłymi systemami radiowymi, takimi jak Wi-Fi i sieci komórkowe (3G, 4G i 5G, systemy alarmowe, Bluetooth itp.) Bez zakłócania lub blokowania transmisji. Oznacza to, że jest całkowicie wolny od zanieczyszczeń komunikacyjnych.

Brak zakłóceń wielościeżkowych

Optyczna komunikacja bezprzewodowa nie cierpi na zakłócenia wielościeżkowe, co powoduje, że martwe pola i nierzetelna komunikacja są powszechne w systemie częstotliwości radiowej. Nowoczesny system częstotliwości radiowej stara się zmniejszyć problem, wykorzystując różnorodność anten i przeskok częstotliwości, ale niemożliwe jest całkowite usunięcie tych usterek, szczególnie gdy widmo częstotliwości radiowych ma dużo szumu.

 

Optyczna komunikacja bezprzewodowa jest wyjątkowo energooszczędna

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O NASZEJ ŻYWOTNOŚCI BATERII

Umożliwia wysoką przepustowość

Optyczna komunikacja bezprzewodowa zapewnia wysoką przepustowość. Szybkość komunikacji systemu częstotliwości radiowych jest znacznie zmniejszona z powodu ponownych transmisji i utraconych pakietów. Sytuację pogarsza rosnąca ilość danych ze względu na wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości i wprowadzenie czerwonego koloru. Nie dzieje się tak z optycznym, gdzie sukces transmisji wynosi 98%.

Super energooszczędny

Ponieważ optyczna komunikacja bezprzewodowa jest bardziej energooszczędna, pozwala nam zaprojektować znacznie bardziej responsywny system. Etykieta Pricer sprawdza komunikację co sekundę, a etykieta częstotliwości radiowej musi spać od 15 sekund do kilku minut. To sprawia, że ​​usługi takie jak klikanie i zbieranie są niemożliwe do wdrożenia. Właśnie dlatego oferujemy również subsekundowe lampy błyskowe bez redukcji zużycia baterii.

Dowiedz się więcej

Dynamiczne pozycjonowanie produktu

Optyczne punkty dostępowe zapewniają unikalną funkcję automatycznego / dynamicznego pozycjonowania produktu z bardzo drobną ziarnistością.

Dowiedz Się WIĘCEJ