PROFIL KLIENTA

Miejsce : Witten, Niemcy
Rozmiar sklepu : 1 000 m²
Liczba pracowników : 35
Średni roczny obrót : 7,5 mln EUR
Liczba ESL : 8 500

Brak nieprzyjemnych niespodzianek przy kasie dzięki zsynchronizowanym cenom

REWE Kesper + Rode OHG w Witten, Niemcy, została założona w 1930 roku i obecnie zatrudnia 35 osób. Supermarket oferuje kompleksową ofertę około 10 000 produktów w ofercie o łącznej powierzchni 1000 metrów kwadratowych.

REWE Kesper to tylko jeden z ponad 3300 sklepów REWE w Niemczech – wszystkie prowadzone przez niezależnych handlowców w sieci oddziałów – i sam ten sklep generuje roczny obrót w wysokości około 7,5 miliona euro.

Wyeliminowanie źródeł błędów i zwiększenie wydajności

„W każdy poniedziałek mieliśmy ten sam problem – w pierwszych godzinach po otwarciu sklepu ceny na półce nie były zsynchronizowane z cenami w systemie POS” – wyjaśniła Julia Rode, kierownik sklepu, REWE Kesper + Rode OHG . „Pracujemy z cenami tygodniowymi, które są zawsze aktualizowane w poniedziałki dla bieżącego tygodnia.

Chociaż mogliśmy rano i prosto zaktualizować system POS, minęło kilka godzin, zanim nowe etykiety zostały wydrukowane i przymocowane do półki, tak aby półka i systemy POS zostały zsynchronizowane. Oczywiście w tym czasie poziom błędu był odpowiednio wysoki. Nasi klienci wciąż widzieli ceny z ostatniego tygodnia na półkach, a potem byli zaskoczeni kasą – niestety nie zawsze przyjemnie. ”

Pricer jest światowym liderem w dostarczaniu detalistom rozwiązań z zakresu elektronicznego znakowania półek (ESL), a ich ESL umożliwiły teraz REWE Kesper bezprzewodową komunikację cen i informacji o produktach do krawędzi półki.

System pobiera ceny z bazy danych i bezprzewodowo przesyła je do odpowiedniej ESL w sklepie. Dzięki temu pracownicy i pracownicy mogą być w 100 procentach pewni, że wyświetlane ceny są zgodne z systemem POS.

Niezawodne i łatwe wdrożenie

Początkowa decyzja REWE Kesper o zastąpieniu papierowych etykiet rozwiązaniem ESL firmy Pricer została podjęta w 2000 r. Gdy rozpoczęto wdrażanie pierwszej generacji Pricer ESL, REWE Kesper wybrał Digipos Store Solutions GmbH – globalnego dostawcę najnowszych rozwiązań technologicznych dla branży detalicznej – jako wybranego partnera.

Zdecydowano, że wdrożenie nowego rozwiązania ESL powinno mieć jak najmniejszy wpływ na funkcjonowanie, działanie i pojemność sklepu REWE. Dlatego wszystkie ESL były stopniowo instalowane, od półki do półki, w godzinach otwarcia.

„Byliśmy bardzo zadowoleni z nowego systemu. Wystarczy kilka kliknięć myszką, aby ceny zostały szybko i skutecznie zaktualizowane w całym supermarkecie, bez ograniczeń w przepływie pracy, a ceny na półce były całkowicie zsynchronizowane z cenami w systemie kas ”- powiedziała Julia. „Naszym klientom oszczędzono nieprzyjemnych niespodzianek przy kasie, a naszych pracowników czasochłonne etykietowanie”.

Gdy w 2011 r. Nastąpiła całkowita renowacja supermarketu, REWE Kesper skorzystał z okazji, aby zaktualizować swoje ESL, decydując się na przejście do drugiej generacji etykiet graficznych firmy Pricer. Julia Rode wspominała: „Podczas remontu musieliśmy bardzo tymczasowo wrócić do etykiet papierowych. Bardziej niż ktokolwiek inny, to pracownicy byli odpowiedzialni za ręczne aktualizacje cen – czasochłonne drukowanie i dołączanie etykiet papierowych – którzy pragnęli końca remontu. ”

Jeszcze więcej korzyści

W REWE Kesper stosowane są teraz cztery różne modele segmentowanych i graficznych ESL. Jest to możliwe, ponieważ wszystkie etykiety działają jednocześnie na tej samej platformie – jako takie, różne rozmiary, kształty i style można łączyć zgodnie z różnymi wymaganiami różnych obszarów supermarketów, od działu mrożonek do produktów suchych.

Oprócz korzyści, takich jak oszczędność czasu, redukcja błędów i zadowolenie klienta, rozwiązanie ESL firmy Pricer pomaga w zarządzaniu zapasami. „System monitoruje dane o zapasach i informacje o produkcie, więc teraz wiemy, ile pozycji produktu jest jeszcze w magazynie lub kiedy już go nie ma, i kiedy musimy zamówić nowe. Liczba produktów w magazynie może być wyświetlana na etykiecie – co jest bardzo przydatne dla naszych pracowników podczas inwentaryzacji – podsumowała Julia.

KORZYŚCI

  • Centralnie zarządzane ceny
  • Szybkie aktualizacje cen
  • Ceny półek są synchronizowane z cenami POS
  • Oszczędza czas i pieniądze
  • Ulepszone zarządzanie zapasami

 

„Byliśmy bardzo zadowoleni z nowego systemu. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszą ceny zostały szybko i skutecznie zaktualizowane w całym supermarkecie ”

Julia Rode, kierownik sklepu, REWE Kesper + Rode OHG

POBIERZ PDF