Wyzwanie

Większość sprzedawców detalicznych korzysta obecnie z automatycznego zamawiania w celu zaopatrzenia swoich sklepów. Z wielu powodów proces ten nie jest optymalny i często występują niedokładne poziomy zapasów. W konsekwencji wiele sklepów ma za mało lub za dużo zapasów danego produktu. Zbyt mało oznacza utratę sprzedaży, podczas gdy zbyt dużo oznacza związany kapitał, a także ryzyko, że nigdy nie sprzedaje się wszystkich produktów.

Rozwiązanie

Aby utrzymać jak najoptymalniejsze stany magazynowe stosuje się wiele strategii, w czym może pomóc również system Pricer. Pierwszą metodą jest uproszczenie wyszukiwania podejrzanych poziomów zapasów poprzez wyróżnienie produktów z niskim lub nawet ujemnym teoretycznym poziomem zapasów. Można to zrobić przed otwarciem sklepu, migając wszystkimi etykietami, które są powiązane z produktami o niskim poziomie zapasów, lub przeprowadzając ukierunkowane kontrole w ciągu dnia, kierowane przez Instant Flash i mapę pokazującą, gdzie znajdują się produkty do sprawdzenia.
 
Inne metody są bardziej pośrednie, choć nadal bardzo skuteczne. Dzięki zastosowaniu rozwiązania opartego na technologii Flash, błędy w uzupełnianiu zapasów zostają drastycznie zredukowane w pierwszej kolejności. Przykładowo, uzupełnianie z nawigacją pozwala uniknąć częstego błędu polegającego na umieszczeniu produktu przed bardzo podobnie wyglądającym, ale nie identycznym produktem, ukrywając w ten sposób ten znajdujący się z tyłu i niezmiennie prowadząc do błędów w dalszej części procesu.

Uprość zarządzanie zapasami w swoim sklepie

Brak zapasów lub niewłaściwy poziom zapasów to główne problemy dzisiejszego handlu detalicznego. Usprawnij dane o zapasach w swoich sklepach i uprość kontrolę zapasów dzięki zarządzaniu zapasami Pricer.
 
Nowoczesne łańcuchy dostaw w handlu detalicznym są zazwyczaj oparte na automatycznym zamawianiu, gdzie zamówienia są składane na podstawie poziomu zapasów i wskaźników sprzedaży. Niestety, dane dotyczące poziomu zapasów są notorycznie trudne do utrzymania w dokładności.
 
Istnieje wiele różnych przyczyn tego stanu rzeczy, takich jak produkty znajdujące się w niewłaściwych miejscach, uszkodzone wielopaki, wielorazowe rabaty, odpady, kradzieże i niedokładne dane dotyczące dostaw. W celu ustalenia danych, regularne kontrole zapasów na półkach są stale wykonywane, co jest kolejnym czasochłonnym i podatnym na błędy zadaniem. Wszystkie lokalizacje produktów muszą zostać odnalezione, a jednostki policzone. Ponownie, znalezienie produktów nie jest łatw

Film dotyczący zarządzania zapasami

Popraw dane zapasów swojego sklepu i uprość sprawdzanie zapasów dzięki zarządzaniu zapasami Pricer. Dowiedz się, jak Pricer Instant Flash wyróżnia produkty, które należy sprawdzić w celu łatwej kontroli informacji, takich jak stan magazynowy, data następnej dostawy, rozmiary partii itp.

Rozwiązania

Pricer oferuje dwa nieco inne rozwiązania, które upraszczają zarządzanie zapasami

Rozwiązanie pierwsze – sprawdzanie przed otwarciem sklepu

Pierwszą metodą jest uproszczenie wyszukiwania podejrzanych poziomów zapasów poprzez wyróżnienie produktów o niskim lub nawet ujemnym teoretycznym poziomie zapasów. Można to zrobić przed otwarciem sklepu, migając wszystkimi etykietami powiązanymi z produktami o niskim poziomie zapasów lub przeprowadzając ukierunkowane kontrole w ciągu dnia, kierowane przez Instant Flash i mapę pokazującą lokalizację produktów do sprawdzenia.
 
Pierwsza metoda jest przeprowadzana poza godzinami otwarcia poprzez przełączenie wszystkich etykiet na stronę dla personelu, która pokazuje informacje związane z łańcuchem dostaw, takie jak poziom zapasów, data następnej dostawy, wielkość partii itp. Zwykle łączy się to z miganiem etykiet w miejscach, gdzie istnieją powody, aby podejrzewać, że dane są złe lub że coś jest nie tak, zazwyczaj ujemna teoretyczna wartość zapasów i pozycji nieruchome.
 
Ujemny zapas oznacza, że teoretyczny zapas w systemie jest mniejszy niż zero, co oczywiście nie jest możliwe; pozycje nieruchome są wtedy, gdy system widzi, że pozycja, która normalnie sprzedaje się szybko, nie sprzedała się ostatnio (może to być w ciągu dnia lub przez cały dzień w zależności od dostępnych danych POS). W ten sposób kontrola zapasów jest znacznie uproszczona poprzez użycie błysku w celu natychmiastowego skupienia uwagi. Miganie może być również stosowane dla pozycji o wysokim priorytecie (pozycje w promocji, z wysoką marżą lub sezonowe).

Rozwiązanie drugie – sprawdzanie w ciągu dnia

Drugim rozwiązaniem jest wyszukiwanie krytycznych elementów w ciągu dnia. Pracownicy ponownie używają Instant Flash i mapy, aby zlokalizować pozycje do sprawdzenia. Można tu oczywiście przeprowadzić te same kontrole: zapasy ujemne, pozycje nieruchome lub kontrole o wysokim priorytecie.
 
Wartość tych rozwiązań polega zarówno na oszczędności czasu, jak i na poprawie danych dotyczących stanu zapasów. To ostatnie jest bardzo ważne dla handlu elektronicznego i dla tego, aby nie wiązać więcej kapitału w magazynie niż jest to absolutnie konieczne.

Inne rozwiązania

Inne metody są bardziej pośrednie, ale nadal bardzo skuteczne. Dzięki zastosowaniu rozwiązania kierowanego błyskiem, błędy w uzupełnianiu towaru zostają drastycznie zredukowane w pierwszej kolejności.
 
Na przykład, uzupełnianie z nawigacją pozwala uniknąć częstego błędu polegającego na tym, że produkt jest umieszczany przed bardzo podobnie wyglądającym, ale nie identycznym produktem, ukrywając w ten sposób ten znajdujący się z tyłu i niezmiennie prowadząc do błędów w dalszej części łańcucha uzupełniania..

Doświadczenie klienta

Rozwiązania Pricer w zakresie zarządzania zapasami są szeroko stosowane przez naszych klientów. Jednym z przykładów jest duża sieć handlowa z 650 sklepami, od sklepów ogólnospożywczych po supermarkety i hipermarkety, w jednym z krajów europejskich, która od kilku lat korzysta z tych rozwiązań, umożliwiając pracownikom łatwiejszą i wydajniejszą pracę.
 
Codziennie rano, do 15 minut przed otwarciem sklepu, zmieniają oni informacje na etykietach, aby wyświetlić stan zapasów, który jest również wyświetlany na ich osobistym asystencie cyfrowym (PDA). Bezpośrednio na półkach i dla każdego z produktów mogą sprawdzić stan teoretyczny, ostatni dzień zamówienia i zamówioną ilość, planowane lub minione daty i ilości dostaw, średnią sprzedaż w tygodniu itp.
 
Dzięki połączeniu systemu Pricer ESL z własnymi aplikacjami back-office klienta, na etykietach są wyświetlane ich ceny referencyjne, ale system Pricer może zbierać informacje dotyczące zarządzania sklepami i wyświetlać je na dodatkowych stronach na wszystkich etykietach, niezależnie od tego, czy są to etykiety segmentowe czy e-papierowe.
 
Szybkość systemu komunikacyjnego Pricer, opartego na technologii podczerwieni, pozwala na ustawienie systemu w taki sposób, aby te strony zarządzania były wyświetlane w czasie określonym przez sklep. Możliwe jest również przeglądanie tych stron w czasie rzeczywistym za pomocą pilota zdalnego sterowania Pricer, który jest prostym, ale elastycznym narzędziem dla różnego rodzaju zastosowań związanych z krawędzią półki.

Warunki wstępne

Aby zapewnić skalowalność i niezawodność takiego rozwiązania, należy spełnić kilka warunków wstępnych.

Po pierwsze, system musi być zdolny do działania w czasie rzeczywistym. Etykiety muszą być w stanie natychmiast wyświetlać aktualne informacje i zmieniać się w minimalnym czasie (np. jednej sekundy), aby nie tracić czasu podczas kontroli.

Po drugie, system musi być w pełni zintegrowany z aplikacjami zaplecza zarządzania sklepem, aby umożliwić wyświetlanie w pełni zintegrowanych danych bezpośrednio przy każdym produkcie na każdej półce.

Konkretne warunki wstępne

Rozwiązanie 1 – poranne przełączanie stron
  • Długi czas flash, który jest obsługiwany przez wszystkie etykiety Pricer.
  • Możliwość wykonania dwóch aktualizacji wyświetlania każdego dnia, na dodatek do wszystkiego innego. Jest to obsługiwane przez wszystkie etykiety Pricer.
Rozwiązanie 2 – sprawdzanie produktów w ciągu dnia
  • Instant Flash (każda sekunda oczekiwania na błysk to sekunda nie zapisana).
  • Dynamiczne pozycjonowanie produktów (generowanie aktualnych map dla personelu w celu odnalezienia produktów)