Optyczna komunikacja bezprzewodowa opracowana przez Pricer jest wyjątkowo energooszczędna. Fizyka określa, że ​​słuchanie ruchu optycznego zużywa ~ 100 razy mniej energii niż radio.

Umożliwia to Pricerowi tworzenie etykiet z następującymi wyjątkowymi zaletami:

Wiodąca na rynku żywotność baterii

Etykiety są główną częścią instalacji, dlatego ważne jest, aby spojrzeć poza początkowy koszt. Porównaj koszty w całym okresie użytkowania produktu, gdy cena jest podobna, ponieważ etykiety trwające dłużej będą miały niższy całkowity koszt posiadania.

WIĘCEJ

Wiodący na rynku czas reakcji (<1s)

System responsywny z czasem reakcji poniżej jednej sekundy ma kluczowe znaczenie dla usług takich jak uzupełnianie zapasów oraz klikanie i odbieranie. W takich przypadkach liczy się każda sekunda, a rozwiązanie, które śpi przez 16 sekund, jest bezużyteczne, jeśli próbujesz zaoszczędzić tylko trzy podczas kompletacji.

WIĘCEJ

Dlaczego komunikacja optyczna jest bardziej energooszczędna? Wyjaśnienie techniczne polega na tym, że fotodioda przekształca sygnał wejściowy na MHz (1 000 000), podczas gdy antena RF utrzymuje sygnał na częstotliwości GHz (1 000 000 000). Dzięki temu nasz ASIC może pracować z częstotliwością MHz, a nie GHz.

Chociaż zużycie energii zależy od częstotliwości roboczej, daje nam to przewagę. Innym kluczem do sukcesu jest to, że używamy niestandardowego układu scalonego ASIC (Application Specific Integrated Circuit), który jest dostosowany do naszych konkretnych potrzeb.

Pozwala nam to uniknąć kompromisów, które należy wprowadzić, korzystając z gotowego systemu SoC (System on Chip).